Inscenace
V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání? Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě.

Skořápka

Skořápka

Česká premiéra 27. dubna 2016. Obvyklá délka představení je 2 hodiny a 10 minut včetně přestávky.

Autor
Marcin Szczygielski
Scéna
Alena Schäferová, Pavel Ondruch
Překlad
Lena Pešák
Kostýmy
Alena Schäferová
Režie
Pavel Ondruch

V prodeji

Vstupenky
Kamenná scéna

14.

Listopad - čt, 19:00
čt, 19:00
Zadáno Vyprodáno

Podrobnosti

O autorovi: Současný polský spisovatel, novinář a dramatik Marci Szczygielski (1972) je již řadu let významnou osobností polského kulturního života. Kromě svých her, z nichž je Skořápka nejslavnější, píše romány pro děti či působí jako novinář. Za řadu svých děl byl oceněn prestižními národními cenami.

„Pod komediálními scénami je v této hře něco hluboce lidského, opravdového.“ (Alena Mihulová)

„Jedním z hlavních témat je, jak se zbavujeme svých skořápek či masek, jak překonáváme mimikry, jak nasloucháme, komunikujeme a snažíme se být otevření tomu, co neznáme. Potkají se dvě odlišné osobnosti podléhající svým předsudkům a strachům. Během hry se ale vzájemně otevřou a najednou zjistíme, že cesta k růstu je velice snadná. Stačí, aby si lidé navzájem naslouchali.“ (Pavel Ondruch)

Z kritiky Heleny Grégrové (i-divadlo.cz):
„Křehký a dojemný příběh o náhodném setkání dvou žen v odlišných životních situacích a zdánlivě tak rozdílných povah se prostřednictvím bezchybné herecké partneřiny Aleny Mihulové a Petry Nesvačilové proměňuje v neomylný tah Divadla Ungelt na branku diváckých srdcí. Ten veskrze příjemný pocit a katarzní zážitek z pozvolného oťukávání skořápek obou hrdinek, jejich cesty k pochopení a vzájemnému obohacení si hýčkám ještě teď. A tleskám!“

Média

Program