Inscenace
Měl to být obyčejný den v životě obyčejných pečovatelek. Všechno se ale zvrtlo. Bláznivá komedie o touze po lepších časech.

Vzhůru ke hvězdám

Vzhůru ke hvězdám
České premiéry 27. a 28. dubna 2024. Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.
Partnery inscenace jsou manželé Jana a Eduard Bláhovi.
Autor
Marie Jones
Výprava
Marek Cpin
Překlad
Zuzana Josková
Hudba
Beata Hlavenková
Režie
Pavel Ondruch

V prodeji

Vstupenky
Kamenná scéna

11.

Listopad - po, 19:00
po, 19:00
Předplatné DU-2, lze zakoupit pouze jako součást předplatného Vyprodáno

Podrobnosti

„Marie Jones (1951) se z uznávané herečky vypracovala na jednu z nejrespektovanějších severoirských dramatiček. Ve své průlomové hře z roku 1999 Plný kapsy šutrů (která se jako jediná hrála i v ČR) dokázala, že umí – tak, jak je pro píšící herce typické – myslet nejen za postavy, ale i – a to u píšících herců typické není – za celek. Vzhůru ke hvězdám má kromě skvělých (anti)hrdinek výborně pointované a rytmicky vystavěné dialogy i funkční a překvapivý situační rámec. Jones tak propojila dva zdánlivě protikladné vlivy: groteskní, černokomediální irské drama ve stylu Martina McDonagha a francouzskou frašku se všemi jejími nepravděpodobnými náhodami a událostmi, které se metodou sněhové koule nekontrolovatelně řítí až k šokujícímu závěru.“ (Pavel Ondruch)

Chcete se o této hře dozvědět víc? Stačí si přečíst dva blogové příspěvky. První je z doby, kdy jsme inscenaci teprve připravovali (ZDE), a druhý popisuje slavnostní premiéry, na které dorazila i sama autorka textu Marie Jones (ZDE).

Média

Divadelní program - Vzhůru ke hvězdám