ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Trhni si, otče!

Trhni si, otče!

 

Mít dospívajícího potomka není jen tak. Zvláště když jeho záliba v nočním životě překročí únosnou míru. Zoufalému otci tak nezbývá než zavolat na pomoc sestru a zkusit svého syna zachránit. Jak? Léčba šokem snad zabere... Bláznivá komedie, kterou světoznámý dramatik napsal přímo pro Divadlo Ungelt! 
Obvyklá délka představení je 1 hodina a 50 minut včetně přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Vincent Navrátil Vincent Navrátil
Jason
Petr Stach Petr Stach
Trevor
Bára Štěpánová Bára Štěpánová
Angela

Autor: Peter Quilter
Překlad: Pavel Dominik

Režie: Pavel Ondruch

Scéna: Pavel Ondruch
Kostýmy: Michaela Daniel Huffsteter

Hudba: Adam Koubek
Světová premiéra: 19. a 20. 6. 2019

 

V PRODEJI

so     3. 12. 2022 18.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
ne     15. 1. 2023 19.00h Kamenná scéna
po     13. 2. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
ne     12. 3. 2023 19.00h Kamenná scéna
st     5. 4. 2023 19.00h Kamenná scéna
PODROBNOSTI

"Od úspěšné premiéry inscenace 4000 dnů, udržujeme s proslulým světovým dramatikem Peterem Quilterem stálý kontakt. Kdykoli napíše nový text, okamžitě nám ho posílá a my ho s chutí čteme. Stejně tak tomu bylo i se hrou Trhni si, otče!. Námět nás sice nadchnul, leč museli jsme autorovi odpovědět, že se na jeviště Ungeltu opravdu šest herců nevleze. Zanedlouho se nám v mailové schránce objevila nová verze hry (tentokrát pro tři herce) s poznámkou, že ji přímo pro Ungelt přepracoval. A to vskutku nešlo odmítnout… Závěr sezóny tak v Ungeltu oslavíme světovou premiérou zbrusu nového textu Petera Quiltera – je nám ctí!" Pavel Ondruch

Z recenze Jany Paterové (Divadelní noviny):
"Trochu mátožný, neurčitý, lehce introvertní a jakoby bezbarvý Petr Stach přesně splňuje představu otce, který se snaží pomoci synovi a neumí vyřešit své vlastní problémy, jež si vlastně ani nechce připustit. Jeho do sebe stažený výraz skvěle kontrastuje s excentrickou Angelou Báry Štěpánové, která svou neustávající energií ovládá celou scénu. Způsob, jakým do dialogů přesně usazuje trefné repliky, je mimořádný, přičemž její eruptivní komika nepostrádá striktní disciplinovanost a při vší vědomé vnějškovosti působí zcela autenticky. Proto zahraje proměnu, kdy se odhalí Angelina závislost, nesentimentálně, přitom drásavě a naprosto uvěřitelně v duchu celé postavy."

×

Přihlášení k odběru novinek