Aktuálně

Blog 8. 8. 2023
Blog - Herecké umění Františka Němce

Herecké umění Františka Němce

František Němec oslaví 9. srpna 2023 osmdesáté narozeniny. Již od roku 2007, kdy u nás měl českou premiéru Ledňáček, je neoddělitelnou součástí Divadla Ungelt. Nazkoušel u nás doposud sedm rolí a všechny daly ve výjimečném rozsahu nahlédnout do mnoha podob jeho hereckého umění. Pogratulovat mu k významnému jubileu proto není jen tak. Nezbývá mi než začít oklikou…

Novinky 6. 8. 2023
Novinky - Podporujeme manželství pro všechny

Podporujeme manželství pro všechny

I letos se připojujeme k diskuzi, jenž má za cíl podpořit zrovnoprávnění svazků všech milujících lidí bez rozdílu. K této příležitosti jsme ve spolupráci s organizací Jsme fér připravili na středu 9. 8. unikátní rozhovor principála našeho divadla Milana Heina a inspirativního psychoterapeuta Honzy Vojtka.

Novinky 30. 7. 2023
Novinky - Alena Vránová slaví narozeniny

Alena Vránová slaví narozeniny

Dnes slaví narozeniny velká herečka, bez které by Ungelt nebyl Ungeltem – paní Alena Vránová. Závěr své kariéry spojila s naším divadlem a byla to velkolepá dvacetiletá éra. Už za první roli, kterou v Ungeltu nastudovala (Gertruda Matthews v Bouřlivém jaru), získala Cenu Thálie. Následně jste ji mohli obdivovat v dalších šesti rolích. Za všechny jmenujme alespoň Evelyn v Ledňáčkovi. Na její mistrovství narůstající po boku Františka Němce a Petra Kostky do závratných výšin, zkrátka nelze zapomenout. V roce 2017 právem získala Cenu Thálie za celoživotní dílo. A přestože dnes na jevišti Ungeltu už nehraje, stále v něm „je“. A bude. K jejímu významnému jubileu jí ze srdce gratulujeme!

Blog 14. 7. 2023
Blog - První nádech inscenace Nadechnout se života

První nádech inscenace Nadechnout se života

Už jste zvyklí, že Ungelt žádné divadelní prázdniny nemá, protože pro vás hrajeme v podstatě 365 dnů v roce. Přesto jsem ale ještě nezažil, že bychom uprostřed léta rozezkoušeli novou inscenaci. Letos to bylo poprvé. Je 14. července a před chvílí skončila „seznamovací zkouška“ k novince, která bude mít českou premiéru v listopadu – Nadechnout se života.

Blog 8. 7. 2023
Blog - BLOG, neboli Zákulisník

BLOG, neboli Zákulisník

Blog. Slovo, které je skoro tak staré jako Divadlo Ungelt. Ale zatímco Ungelt za těch 28 let existence rostl, tak „internetový zápisník“ se rozpustil do všech možných sociálních sítí. Přesto ho zkusíme resuscitovat. Důvod je jednoduchý: Zákulisník.

Novinky 2. 7. 2023
Novinky - Změna otevírací doby pokladny

Změna otevírací doby pokladny

Rádi bychom vás informovali, že od středy 5. července až do pátku 7. července je pokladna Kamenné scény zavřená. Děkujeme za pochopení.

Novinky 28. 6. 2023
Novinky - Opustil nás Pavel Žur, dlouholetý ředitel Městského divadla v Jablonci nad Nisou

Opustil nás Pavel Žur, dlouholetý ředitel Městského divadla v Jablonci nad Nisou

Spolupracovali jsme s ním mnoho let a i díky němu se Ungelt v Libereckém kraji cítil jako doma.

Novinky 23. 6. 2023
Novinky - Daniela Kolářová a Šimon Ornest v Rozpravách Milana Heina na Českém rozhlase Dvojka

Daniela Kolářová a Šimon Ornest v Rozpravách Milana Heina na Českém rozhlase Dvojka

V neděli 25. 6. v 11:00 hod. na stanici Český rozhlas Dvojka uslyšíte v premiéře talkshow Rozpravy Milana Heina s herečkou Danielou Kolářovou a jejím synem, kapelníkem The Tap Tap Šimonem Ornestem.

Novinky 19. 6. 2023
Novinky - Před 10 lety měl premiéru muzikál Touha jménem Einodis

Před 10 lety měl premiéru muzikál Touha jménem Einodis

Premiéra původního českého muzikálu s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou Touha jménem Einodis proběhla na Letní scéně 19. 6. 2013.

Novinky 15. 6. 2023
Novinky - Výhodné předplatné s inscenací Brácha a Nadechnout se života

Výhodné předplatné s inscenací Brácha a Nadechnout se života

Máme pro vás tip, jak získat poslední volné vstupenky na jinak vyprodanou rodinnou ságu Brácha s Veronikou Khek Kubařovou, Markem Němcem a Igorem Orozovičem. A zároveň si už nyní můžete zajistit svá místa i na první novinku příští sezóny Nadechnout se života s Terezou Brodskou a Jitkou Smutnou.