ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Vejšlap

Vejšlap

 

Tři stárnoucí kamarádi na úpatí hory a dvoudenní túra před nimi. Cíl je jasný: překonat krizi středního věku. Komediální oslava přátelství, přírody a života.

Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Jan Holík Jan Holík
Tony
Martin Písařík Martin Písařík
Daniel
Petr Stach Petr Stach
Jack

Autor: Peter Quilter
Překlad: Pavel Dominik

Režie: Pavel Ondruch

Scéna: Pavel Ondruch
Kostýmy: Alena Schäferová

Světová premiéra: 4. června 2020

 

V PRODEJI

so     15. 4. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
pá     26. 5. 2023 20.00h Letní scéna
so     10. 6. 2023 20.00h Letní scéna
čt     27. 7. 2023 20.00h Letní scéna
pá     28. 7. 2023 20.00h Letní scéna
so     29. 7. 2023 20.00h Letní scéna
čt     10. 8. 2023 20.00h Letní scéna
pá     11. 8. 2023 20.00h Letní scéna
so     12. 8. 2023 20.00h Letní scéna
PODROBNOSTI

Z recenze Barbory Etlíkové (NADIVADLO):
"Herci Petr Stach, Martin Písařík a Jan Holík vycházejí režijní koncepci vstříc tím, že diváky neustále udržují v očekávání mainstreamové zábavy, ale nikdy se jí nepoddají. Jejich hra naopak působí velmi přirozeně a civilně. Postavám ponechávají důstojnost a přistupují k nim se stoprocentní vážností, což je u konverzačního dramatu s komediálními náběhy k nezaplacení. Vejšlap je inscenace skromná na povrchu a uvnitř zarážejícím způsobem upřímná."

Z recenze Petry Zachaté (Divadelní noviny):
"Quilter nechává jejich obavy a frustrace nenápadně probublávat zábavnými slovními výměnami, jejichž temporytmus připomíná mistrný pingpongový souboj. Jak to u chlapských konverzací bývá, kontruje se tu vtipy a bonmoty, nikoli citovými výlevy a hlubokomyslnými proslovy."

Z recenze Jiřího Landy (i-divadlo.cz):
"Příjemná oddychovka, která staví na třech dobře napsaných figurách čerstvých čtyřicátníků, kteří během jednoho svého „vejšlapu“ na počest zesnulého kamaráda probírají a glosují své dosavadní životní poznatky."

„Je to vynikající konverzačka plná humoru, ale dotýká se i témat, která zas až tak veselá nejsou. Prostě jde o zcela současný příběh, který určitě nenechá diváky v klidu. Ať už se budou smát, nebo se třeba i tak malinko zadumají.“ (Martin Písařík)

„Peter Quilter je výborný a hovorný společník. Posezení s ním po premiéře bylo spontánní a veselé. Přišla řeč i na to, že mám rád přírodu a čundry, což mu přišlo zajímavé a u herce neobvyklé. Možná to ho inspirovalo, aby mě na tu roli doporučil." (Petr Stach)

„Světově uznávaný dramatik Peter Quilter, od něhož uvádíme už dvě hry - Trhni si, otče! a 4000 dnů - s Ungeltem navázal úzkou spolupráci. Když v červnu 2019 do Prahy přijel, aby s námi oslavil světovou premiéru jeho komedie Trhni si, otče!, přivezl s sebou i svou nejnovější hru. Vejšlap nám předal se slovy, že je ideální pro Ungelt, a že by mu bylo ctí, kdybychom ho uvedli jako úplně první. Nám je ctí, že ji jako první skutečně uvedeme..." (Pavel Ondruch)

×

Přihlášení k odběru novinek