ZRUŠIT
 
 
Vejšlap

Vejšlap

 

Tři stárnoucí kamarádi na úpatí hory a dvoudenní túra před nimi. Cíl je jasný: překonat krizi středního věku. Komediální oslava přátelství, přírody a života.

Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Jan Holík Jan Holík
Tony
Martin Písařík Martin Písařík
Daniel
Petr Stach Petr Stach
Jack

Autor: Peter Quilter
Překlad: Pavel Dominik

Režie: Pavel Ondruch

Scéna: Pavel Ondruch
Kostýmy: Alena Schäferová

Světová premiéra: 4. června 2020

 

V PRODEJI

ne     4. 10. 2020 15.00h Kamenná scéna
ne     4. 10. 2020 19.00h Kamenná scéna
st     28. 10. 2020 19.00h Kamenná scéna
pá     30. 10. 2020 19.00h Kamenná scéna
PODROBNOSTI

Z recenze Jiřího Landy (i-divadlo.cz):
Příjemná oddychovka, která staví na třech dobře napsaných figurách čerstvých čtyřicátníků, kteří během jednoho svého „vejšlapu“ na počest zesnulého kamaráda probírají a glosují své dosavadní životní poznatky.

„Je to vynikající konverzačka plná humoru, ale dotýká se i témat, která zas až tak veselá nejsou. Prostě jde o zcela současný příběh, který určitě nenechá diváky v klidu. Ať už se budou smát, nebo se třeba i tak malinko zadumají.“ (Martin Písařík)

„Peter Quilter je výborný a hovorný společník. Posezení s ním po premiéře bylo spontánní a veselé. Přišla řeč i na to, že mám rád přírodu a čundry, což mu přišlo zajímavé a u herce neobvyklé. Možná to ho inspirovalo, aby mě na tu roli doporučil." (Petr Stach)

„Světově uznávaný dramatik Peter Quilter, od něhož uvádíme už dvě hry - Trhni si, otče! a 4000 dnů - s Ungeltem navázal úzkou spolupráci. Když v červnu 2019 do Prahy přijel, aby s námi oslavil světovou premiéru jeho komedie Trhni si, otče!, přivezl s sebou i svou nejnovější hru. Vejšlap nám předal se slovy, že je ideální pro Ungelt, a že by mu bylo ctí, kdybychom ho uvedli jako úplně první. Nám je ctí, že ji jako první skutečně uvedeme..." (Pavel Ondruch)

×

Přihlášení k odběru novinek