Repertoár Divadla Ungelt

 

Bouřlivé jaro

více infoBouřlivé jaro

Alena Vránová obdržela za svůj herecký výkon v této inscenaci Cenou Thálie za rok 1997, po jejím boku hrál v tomto představení Ondřej Vetchý nebo Pavel Liška. Režie a výprava Ladislav Smoček.

Černá myš

více infoČerná myš

Divadelní feérie o jednom kabaretu. Na scéně principál Radek Holub, půvabné zpěvačky Jana Malá a Dáša Zázvůrková a mladý básník Václav Liška. Hudba Jiří Pazour, scénář a režie Tomáš Vondrovic.

Fígl

více infoFígl

Příběh baviče, který se náhle ocitne ve složité soukromé i profesní situaci. V americké tragikomedii hrají Alena Vránová, Václav Postránecký a Marta Vančurová. Režie Ladislav Smoček. Světová premiéra. Obvyklá délka představení: 1 hodina a 50 minut včetně přestávky

Hra o manželství

více infoHra o manželství

Chantal Poullain jako Gillian a Jiří Schmitzer jako Jack. Režie Ladislav Smoček. Česká premiéra. Obvyklá délka představení je 2h a 5min včetně přestávky.

Jak vraždili sestru Charlie

více infoJak vraždili sestru Charlie

Proslulá anglická tragikomedie představila v režii Hany Burešové hvězdné herecké trio: Alenu Vránovou, Terezu Brodskou a Valérii Zawadskou.

Jeffreymu je šoufl

více infoJeffreymu je šoufl

Tragikomický příběh o slavném britském žurnalistovi a alkoholikovi Jeffrey Bernardovi. V Londýně v této hře exceloval Peter O’Toole. Divadlo Ungelt ji uvádí s Oldřichem Kaiserem. Spoluúčinkují Karolina Kaiserová, Rostislav Novák a Jaroslav Hanuš. Režie Julek Neumann.

Kdo židli má, bydlí!

více infoKdo židli má, bydlí!

Měsíčník Českého rozhlasu, natáčený za účasti diváků, vysílaný na stanici ČRo Dvojka. Stálým průvodcem rozhlasové hodinky je Milan Hein, zpívá Marta Kubišová a k pianu usedá Karel Štolba. Spoluúčinkují hosté, kteří se v pořadu střídají.

Království boží na zemi

více infoKrálovství boží na zemi

Samota, vytrvalý déšť, blížící se potopa a tři lidé hledající východisko. Slavné drama velikána amerického divadla nabízí tři velké herecké příležitosti - Jitce Čvančarové, Martinu Hofmannovi a Ondřeji Novákovi. Obvyklá délka představení je 2'10 h. včetně přestávky.

Kurtizána

více infoKurtizána

Nikdy není pozdě bořit překážky, zakoušet svobodu a propadat lásce, nikdy není pozdě odmítnout samotu. A nejlépe je to dělat s grácií a šarmem jako prvotřídní pařížská kurtizána. Ale co se stane s takovou umělkyní, když si až na sklonku své kariéry přizná, že se zamilovala? A navíc do mnohem mladšího chlapce, pro něhož ještě nedávno byla „milovanou chůvinkou“? Mezi krásnou a zralou Leou de Lonval a mladinkým požitkářem Fredem přezdívaným Chéri vzkvete cit silnější než se dalo předpokládat. Vždyť to začalo jen jako nezávazné řešení ubíjející nudy! Vážnost tohoto experimentu podcenila nejen Fredova matka, která je zároveň Leinou kolegyní, ale především milenci sami. Dramatizace dvou francouzských milostných románů Sidonie-Gabriely Colettové plná romantiky a vtipu o tom, jak důstojné, krásné a přitom bolestivé a strašné může být stárnutí ženy. Milostný příběh z počátku 20. století v hávu okouzlující a smyslně dekadentní epochy krásy, Belle Epoque. V roli někdejší kurtizány Chantal Poullain, v roli jejího milence Igor Orozovič, v roli jeho matky Regina Rázlová. Režie Pavel Ondruch. Obvyklá délka představení je 2h a 20min včetně přestávky. Partnerem představení jsou Tradiční lázeňské oplatky Kolonáda

Láska a porozumění

více infoLáska a porozumění

Hořce vtipná hra o životních strastech a slastech tří mladých lidí. Nabízí velké herecké příležitosti Martině Delišové / Lindě Rybové, Davidu Švehlíkovi a Richardu Krajčovi, který byl za roli Richieho nominován na Cenu Thálie za rok 2004. Režie Hana Burešová. Česká premiéra. Obvyklá délka představení: 2 hodiny a 30 minut včetně přestávky

Láskou posedlí

více infoLáskou posedlí

Drama o vášních a tajemstvích života. Hrají Vilma Cibulková, Miroslav Etzler, Ladislav Mrkvička a Vilém Udatný. Režie Janusz Klimsza. Obvyklá délka představení: 1 hodina a 25 minut, představení je bez přestávky Upozorňujeme diváky, že herci v rámci představení na jevišti kouří.

Ledňáček

více infoLedňáček

Stylová anglická komedie o vdově, sirovi a jeho komorníkovi. Po padesáti letech se setkává slavný spisovatel (František Němec) se svou dávnou láskou (Alena Vránová). Je tu ale ještě jeho komorník (Petr Kostka)... Režie Ladislav Smoček. Česká premiéra. Obvyklá délka představení je 1h a 55min včetně přestávky. František Němec za roli sira Cecila získal Cenu Sazky a Divadelních novin za nejlepší herecký výkon sezóny 2007/2008 bez ohledu na žánr. Všichni tři herci byli za své účinkování v této inscenaci nominováni na Cenu Thálie 2008.

Líp se loučí v neděli

více infoLíp se loučí v neděli

Tragikomický příběh muzikálu Líp se loučí v neděli (Tell Me on a Sunday) se týká života a lásek anglické dívky v Americe, kde se snaží získat pracovní povolení, tzv. Zelenou kartu a přitom podstupuje cestu sebepoznání. V komorním muzikálu A. L. Webbera se představila Marta Kubišová, která za tuto roli získala Cenu Thálie za rok 2001. Režie Zdeněk Kaloč.

Marta Kubišová - 70. narozeniny

více infoMarta Kubišová - 70. narozeniny

Letní pěvecký recitál Marty Kubišové s hosty, tentokráte ve slavnostním hávu - u příležitosti životního jubilea Marty Kubišové. Tradičním průvodcem bude umělecký ředitel Divadla Ungelt Milan Hein. Zpěvačce s nezaměnitelným hlasem přijdou popřát Věra Špinarová, Aneta Langerová, Petra Janů, Karel Gott, Václav Neckář a Petr Janda. Doprovodí střídavě hudební skupina Petra Maláska a Karla Štolby.

Marta Kubišová 75

více infoMarta Kubišová 75

Závěrečný koncert k životnímu jubileu. Partnerem koncertů je Skupina ČEZ

Marta se loučí s Ungeltem

více infoMarta se loučí s Ungeltem

Poslední večer MARTY KUBIŠOVÉ v našem divadle. Doprovází hudební skupina KARLA ŠTOLBY.

Mathilda

více infoMathilda

Bolestně očistný příběh spisovatelky a lékaře, kteří se po létech setkávají v prázdném bytě, ve kterém spolu prožili kus života. Hrají Zuzana Bydžovská a Jiří Bartoška. Režie Monika Elšíková.

Mezi úterým a pátkem

více infoMezi úterým a pátkem

Odehrává se v Londýně. Do vyrovnaného dlouhotrvajícího manželství vchází mladá novinářka. Jen pár otázek... A nic není, jak na první pohled vypadá. Vynikající tragikomedie, která se může stát všem. Obvyklá délka představení je 1'50 h. včetně přestávky.

Na ocet

více infoNa ocet

V jímavé komedii o dvou smolných lidech s docela slibným koncem mohli diváci vidět Zuzanu Bydžovskou a Miroslava Etzlera. Režie Michal Dočekal.

Na útěku

více infoNa útěku

Nezdolnou energií a nadějí nabitá komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno. Ve hře, která se s humorným nadhledem dotýká i témat nelehkých můžete vidět Janu Štěpánkovou a Zlatu Adamovskou. Obvyklá délka představení je 2 h. včetně přestávky.

Na vaše riziko!

více infoNa vaše riziko!

Chantal Poullain a Jiří Schmitzer v poutavém psychologickém příběhu. Kdysi úspěšná francouzská šansoniérka přijíždí do Anglie převzít dům po svém právě zesnulém otci. Dědictví je ovšem komplikované. Je s ním spojeno věcné břemeno - Jiří Schmitzer.. Obvyklá délka představení je 2h včetně přestávky.

Největší démant světa

více infoNejvětší démant světa

Hlavním partnerem představení je Skupina ČEZ František Němec a Dana Syslová v anglické hře o tom, že nenaplněná láska a setkání na konci nemusí být jen smutné. Režie Ladislav Smoček. Česká premiéra.

Niekur / Nikde

více infoNiekur / Nikde

Původní česká hra oceněná Cenou Alfréda Radoka. Příběh milostného vzplanutí mladé dívky k ženatému muži. Zaujme každého, kdo prožil šťastné i bolestné chvíle vášnivého neperspektivního vztahu. Hrají Helena Dvořáková a Miroslav Etzler. Režie Hana Burešová.

Origami

více infoOrigami

Španělská hra s tajemnou kriminální zápletkou. Strhující příběh o lásce, vášni, zlu i naději. Děj hry se na jevišti před divákem skládá jako origami, každá další scéna ohýbá, přetváří a vrství celkový význam. Výsledná skládanka pak zrcadlí záhyby divákovy vlastní duše. Hrají Vilma Cibulková, Helena Dvořáková, Pavel Batěk a Vojtěch Kotek. Režie Carlos Be. Světová premiéra. Obvyklá délka představení: 2 hodiny a 45 minut včetně přestávky

Perla Hollywoodu a já

více infoPerla Hollywoodu a já

Duchaplná komedie o nevšedním setkání kdysi slavné hollywoodské hvězdy, sarkastické Bette Davis, a její obdivovatelky Elisabeth Fullerové. Hrají Alena Vránová a Simona Postlerová. Režie Ladislav Smoček.

Picasso

více infoPicasso

Paříž roku 1941. Pablo Picasso vyslýchán slečnou Fischerovou. Hrají Milan Kňažko (za roli Picassa nominován na Cenu Thálie za rok 2006) a Vilma Cibulková (za roli slečny Fischerové obdržela Cenu Thálie za rok 2006). Režie Jiří Svoboda. Česká premiéra. Obvyklá délka představení: 1 hodina a 25 minut, představení je bez přestávky Upozorňujeme diváky, že herci v rámci představení na jevišti kouří.

Play Strindberg

více infoPlay Strindberg

“I štastné manželství je malér. Manželství je vůbec malér.” Chantal Poullain, Jiří Lábus a Martin Dejdar v nelítostné analýze manželských vztahů. Režie Hana Burešová. Obvyklá délka představení: 2 hodiny a 40 minut včetně přestávky Upozorňujeme diváky, že herci v rámci představení na jevišti kouří.

Poslední recitál Marty Kubišové

více infoPoslední recitál Marty Kubišové

Umění odejít je disciplína, kterou zvládá málokdo. Marta Kubišová má však v tomto ohledu jasno. Její poslední recitál s živou kapelou Karla Štolby a s hostem Milanem Heinem nabídne to nejlepší z kariéry této uhrančivé osobnosti. Nezapomenutelný večer plný zralého muzikantství a oduševnělého lidství. Obvyklá délka představení je 1'50 h. včetně přestávky.

Poslední romance

více infoPoslední romance

Americká hra o lásce, na kterou není nikdy pozdě. Úsměvný i bolavý příběh tří starších lidí. Jeden z největších hitů současné evropské divadelní scény nabízí tři výjimečné příležitosti třem hereckým osobnostem. Alena Vránová jako stále atraktivní sedmdesátnice Carol, Petr Kostka jako vitální osmdesátník Ralph, Carmen Mayerová jako jeho ustaraná sestra Rose a Jan Bochňák/Jakub Turek v roli Mladého muže. Carmen Mayerová získala za roli Rose širší nominaci na Cenu Thálie 2013. Režie Petr Slavík. Obvyklá délka představení je 1h a 50min včetně přestávky. Partnerem představení je Ryor, česká přírodní bylinná kosmetika

Princip náhody

více infoPrincip náhody

Žena z ničeho nic políbí cizího staršího muže. Je to náhoda? Netradiční příběh lásky, která vykvete tam, kde by to nikdo nikdy nečekal. Herecký duel Aleny Mihulové a Jana Vlasáka. Obvyklá délka představení je 2 h. včetně přestávky.

Řidič paní Daisy

více infoŘidič paní Daisy

Nevšední příběh o složitě se rodícím přátelství bohaté americké dámy a jejího černého šoféra. Hrají Alena Vránová, Stanislav Zindulka a Jaromír Dulava nebo Petr Motloch. Režie Ladislav Smoček.

Růžové brýle

více infoRůžové brýle

Irskou hospodu a židovské lahůdkářství dělí jen úzká ulička. Majitelky, postarší vdovy, však rozděluje nejen náboženství, ale i dávný spor jejich zesnulých manželů. Dramatický příběh odehrávající se v roce 1938 v Chicagu nepostrádá irský ani židovský humor. Obvyklá délka představení je 1'45 h. včetně přestávky. Na výpravu přispěla firma SKLOPAN Liberec, a.s.

Šest tanečních hodin v šesti týdnech

více infoŠest tanečních hodin v šesti týdnech

Světově proslulý divadelní hit. Madame Lily Harrison si najme Michaela Minettiho, aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot, ča-ču a moderní tanec. Hrají a tančí Chantal Poullain a Pavel Kříž, vítěz StarDance 2010. Režie Zdeněk Dušek. Obvyklá délka představení je 2h a 30min včetně přestávky.

Skleněný zvěřinec

více infoSkleněný zvěřinec

Slavnou hru Skleněný zvěřinec napsal americký autor Tennessee Williams se silně autobiografickými prvky ze své vlastní rodiny. S humorem i dojetím a s tou největší upřímností líčí život opuštěné matky, jejího syna a dcery. Tato rodinná tragikomedie je o nás! O každém z nás! Zrcadlo nastavené naší době. Smějeme se i pláčeme sami nad sebou. Produkce Agentura HARLEKÝN

Sklenice vody

více infoSklenice vody

Nejslavnější hra francouzského dramatika a knížete vaudevillu, který žil v prvé polovině 19. století. Svou premiéru měla tato hra na Letní scéně Divadla Ungelt v červnu 2012. Kromě podívané, kterou představení odehrávající se na královském dvoře nabízí, ocení diváci vtipné dialogy a poutavý příběh o lásce, intrikách a touze po moci, který byť je téměř dvě stě let starý, je velmi současný. Hlavní role vévodkyně a královny hrají Zlata Adamovská a Chantal Poullain, roli hraběte Petr Štěpánek. Kromě tohoto hvězdného tria se v představení objevují také dva mladí herci – Jana Malá a Filip Tomsa. Režie Petr Novotný. Hlavním partnerem představení je ČD Cargo

S nebývalou ochotou...

více infoS nebývalou ochotou...

Nejnovější recitál legendární pěvecké hvězdy. Host večera Milan Hein, doprovází hudební skupina Petra Maláska nebo Karla Štolby. Obvyklá délka recitálu je 1h a 50min včetně přestávky. Marta Kubišová používá mikrofon "d:facto" značky DPA

Sylvie

více infoSylvie

Romantická komedie o vztahu člověka a psa. V titulní roli Vendula Křížová, nominovaná za roli Sylvie na Cenu Thálie za rok 1998, Dana Syslová, Oldřich Vízner a Jaromír Dulava (trojrole). Režie Lída Engelová.

Touha jménem Einodis

více infoTouha jménem Einodis

Původní český komorní muzikál pro Martu Kubišovou a Anetu Langerovou. Spoluúčinkují Milan Hein, Ondřej Novák, Igor Orozovič a hudební skupina Karla Štolby. Příběh inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky, přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století - vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke. Partnerem představení je Národní muzeum

Trůn milosrdenství

více infoTrůn milosrdenství

Milostný příběh odehrávající se v New Yorku na pozadí událostí 11. září 2001. Úspěšná nezadaná žena a její mladší ženatý zaměstnanec – spoutaní vášní a něhou, silní i slabí – hledají východisko ze své situace. Vilma Cibulková a Miroslav Etzler v režii Viktora Polesného.

Ungelt zpívá!

více infoUngelt zpívá!

Hvězdy Ungeltu MARTA KUBIŠOVÁ, ANETA LANGEROVÁ, JITKA ČVANČAROVÁ a exklusivní host LUCIE BÍLÁ. Moderuje Milan Hein. Doprovází hudební skupina PETRA MALÁSKA. (Natáčí ČESKÝ ROZHLAS)

Vězeň na Druhé Avenue

více infoVězeň na Druhé Avenue

Čtrnácté patro, výtah nejezdí, voda neteče, odpadky páchnou, venku horko k padnutí, v bytě zima, sousedi pořádají mejdany až do noci a zloději právě vykradli na co přišli... Ne každý se však dokážeme zbláznit s takovou dávkou humoru, ironie a sarkasmu. Úžasně vtipná komedie o životě manželů Edny a Mela Edisonových, třech sester a jednoho bratra. Všichni jsme zajatci, vězni, neboť jsme zhýčkaní civilizací a ocitnout se svobodně pod mostem je přece jenom poněkud nepohodlné. Slavná americká komedie o tom, jaké to je, když se vám vše vymkne z rukou.  Produkce Agentura HARLEKÝN

V lese černém, hlubokém

více infoV lese černém, hlubokém

Komorní psychologický příběh proslulého amerického dramatika Neila LaButea se vydává do temných zákoutí duší dvou sourozenců. Z neustálých konfrontací se skládá obraz jejich dětství i silného pouta, které mezi nimi po celý život přetrvává. Hrají Zlata Adamovská a Petr Štěpánek v režii Viktora Polesného. Obvyklá délka představení je 1h a 10min. Představení je bez přestávky.

Všechno jen do putyk a ženským!

více infoVšechno jen do putyk a ženským!

Cyklus více než půl tisíciletí starých balad F. Villona vytváří sugestivní příběh dvou tuláků putujících světem, věčný příběh lásky a vzdoru – lásky k životu, ženám, dobrodružství a nikdy nekončícímu hledání, vzdoru proti autoritám, smrti a mocným tohoto světa. Hrají Vilma Cibulková a Miroslav Etzler v režii Miroslava Krobota. Inscenace vznikla ve spolupráci s Divadlem Viola. Obvyklá délka představení: 1 hodina a 30 minut včetně přestávky

Vzpomínky zůstanou

více infoVzpomínky zůstanou

Milostný příběh i strhující rodinné drama. Zlata Adamovská a Lucie Štěpánková/Jana Stryková jako matka a dcera. Petr Štěpánek a Vilém Udatný/Pavel Kikinčuk v mužských rolích jímavého příběhu. Obvyklá délka představení 1'50 h. včetně přestávky. Partnerem představení je
Kooperativa pojišťovna, a. s., Vienna Insurance Group

Zastavte se u nás...

více infoZastavte se u nás...

Pohodová talkshow Marty Kubišové, Milana Heina a jejich hostů na jevišti Divadla Ungelt. Je o výjimečných hostech, kteří mají co říci. Doprovází hudební skupina Karla Štolby.